Cyklistka na Písecku neměla přilbu, po havárii zemřela

Na následky zranění zemřela v neděli v nemocnici jednašedesátiletá cyklistka, která v sobotu havarovala v obci Chrastiny na Písecku. Žena dostala na mokré vozovce smyk, spadla z kola a těžce si poranila hlavu, na které neměla přilbu. ČTK to dnes sdělila policejní mluvčí Kamila Čuřínová Ingrišová.

Tragická nehoda se stala v sobotu odpoledne na cyklotrase 1151a. Záchranáři ženu odvezli do českobudějovické nemocnice, kde o den později zemřela. Policisté nabádají cyklisty, aby byli při jízdě na kole zodpovědnější. "Neměli by podceňovat důležitost ochranných přileb, v případě nehody jim mohou zachránit život či zmírnit následky," uvedla Ingrišová.
 
Podle policejních statistik je podíl cyklistů na dopravních nehodách v Jihočeském kraji poměrně vysoký. Loni se v regionu stalo 3500 havárií, přičemž lidé na kolech jich způsobili na dvě stovky.
 
Cyklisté prý často podceňují své vybavení, což se nejčastěji projevuje tím, že nenosí ochrannou přilbu. Také vyjíždějí na kolech, jejichž technický stav si nekontrolují, a vydávají se na komunikace, na které nesmí. V minulém týdnu se opět objevili dva cyklisté na dálnici D3 na Táborsku.
 
"Opětovně upozorňujeme, že dálnice je určena pouze pro motorová vozidla. Cyklisté stejně jako chodci nemají na dálnici co dělat, a to zejména z důvodu své vlastní bezpečnosti," řekl táborský policejní mluvčí Miroslav Doubek. Na komunikaci, která je v provozu necelý rok, policisté už zaznamenali mnoho podobných případů.
 
zdroj: ČTK