Gang prý okradl stát na dani z pohonných hmot o 250 mil. Kč

Skupina lidí je podezřelá, že podvedla stát o 250 milionů korun na daních z prodeje pohonných hmot. Případ se týká jedné ze sítí čerpacích stanic na území celé České republiky. ČTK to řekla Jitka Ježková z generálního finančního ředitelství Finanční správy. Při akci, na níž spolupracovala finanční správa a celníci, byl zabaven majetek v hodnotě 50 milionů korun. Součástí toho bylo i 150.000 litrů pohonných hmot, uvedla Ježková. 

Celníci s kolegy z finanční správy zasahovali dnes na jedné čerpací stanici poblíž Čkyně na Prachaticku. Ježková uvedla, že finanční ředitelství i celníci na přípravě případu pracovali měsíc. Zásah ještě nebyl ukončen, řekla ČTK mluvčí Generálního ředitelství cel Martina Kaňková. Dodala, že případná škoda z nezaplacené spotřební daně tak zatím nemohla být stanovena. 
    
Podle Ježkové skupina, která podváděla na dani z přidané hodnoty, působila zejména v severních, východních a jižních Čechách. Podle Ježkové jde o nový typ daňových úniků v oblasti pohonných hmot. "Nová strategie spočívá v tom, že skupina už jen nedováží pohonné hmoty prostřednictvím nastrčených firem, ale od počátku se do ní zapojují i legitimní firmy, které nezdaněné zboží prodávají prostřednictvím vlastních čerpacích stanic," řekla Ježková. 
    
Mezi zabaveným majetkem prý kromě pohonných hmot figurují například i luxusní vozy nebo peníze v hotovosti. Na akci se kromě celní správy a generálního finančního ředitelství podílel i finanční analytický útvar ministerstva financí. 
 
zdroj: ČTK