JSTE PŘIPRAVENI NA PŘECHOD NA DVB-T2?

Na konci listopadu začne dlouho očekávaný přechod na nový formát pozemního televizního vysílání. S vypínáním starého formátu DVB-T začne 27. listopadu 2019 Česká televize na vysílačích Praha-Žižkov a Cukrák. První tedy budou čistě na DVB-T2 odkázáni lidé v Praze. V dalších regionech bude vysílání starého formátu DVB-T ukončeno v první polovině roku 2020.

Společné televizní antény

V mnoha činžovních domech je televizní signál veden pomocí společné antény. Družstva a společenství bytových jednotek většinou již nechaly společné antény vyměnit za nové nebo přizpůsobit na příjem nového formátu televizního signálu DVB-T2. Znamená to, že společný kabelový rozvod v domě nově přenáší signál v novém formátu vysílání, ale nutností pro zobrazení vysílání na televizoru je mít i televizor nebo set top box schopný DVB-T2 signál přehrát (dekódovat).

Set-top boxy s DVB-T2

Sencor SDB 5104TD je set-top box nové generace připravený pro vysílání DVB-T2. Je vybaven duálním tunerem, díky kterému můžete zároveň sledovat oblíbený pořad a nahrávat pořad z jiného kanálu. S HDMI a SCART konektorem se připojíte k jakékoliv vaší televizi, ať už se jedná o novější či starší model. Navíc umí přes USB rozhraní pouštět filmy, hudbu i fotografie. Doporučená maloobchodní cena je 999 Kč.

K pozemnímu vysílání je potřeba anténa

Pokud nemáte domácnost napojenou na společnou televizní anténu v domě, je pro příjem televizního signálu ze vzduchu zapotřebí anténa, která signál do televizoru (nebo set-top boxu) přivede. Dnes jsou v nabídce stylové pokojové DVB-T2 antény, jako je například Sencor SDA 312. Tato anténa připravená pro příjem signálu i ve vysokém rozlišení a do interiéru zapadne tak dobře, že ji divák velmi rychle přestane zcela vnímat. Doporučená maloobchodní cena je 499 Kč.

Venkovní antény

Pro zákazníky, kteří ví, že síla pozemního signálu v interiéru jejich bytu či domu není dostatečná, nabízí Sencor velké množství venkovních antén. Od nezmarům počasí odolných antén s moderním designem jako je například SDA 502, po tradičnější provedení, které známe ze střech mnoha domů – SDA 640.

Doporučená maloobchodní cena SDA 502 je 499 Kč.
Doporučená maloobchodní cena SDA 640 je 629 Kč.