Lidé nemocní rakovinou mají v nemocnici větší komfort

Více samostatných boxů na jednotkách intenzívní péče onkologického, interního a chirurgického oddělení, nový a větší stacionář pro onkologicky nemocné, klimatizované a nově osvětlené prostory a další vylepšení – to je výsledek právě dokončené rekonstrukce šestého a sedmého podlaží centrálního pavilonu českobudějovické nemocnice a části čtvrtého podlaží této budovy.   

„Jednotku intenzívní péče a stacionář onkologie zprovozňujeme k počátku října, lůžková stanice onkologie je opětovně otevřena už od začátku září,“ uvedl předseda představenstva Nemocnice České Budějovice, a. s., MUDr. Břetislav Shon. 

Rekonstrukce centrálního pavilonu českobudějovické nemocnice trvala 3 měsíce (od začátku července do konce září 2016) a stála přibližně 50 milionů Kč. Současně s ní byla postavena část chodby na střeše centrálního pavilonu, která bude navazovat na budoucí nadzemní chodbu mezi jednotlivými nemocničními budovami.

„Výrazně se zlepšilo zázemí pro pobyt onkologicky nemocných pacientů. Ti budou moci využívat více samostatných boxů na jednotlivých JIP, budou mít k dispozici větší stacionář, kam docházejí na infúze. Na lůžkových stanicích, na jednotkách intenzívní péče i ve stacionáři jsou nové podlahy. Všude je nové osvětlení i nábytek. V nových prostorách JIP je dále nová klimatizace a do všech pacientských pokojů lůžkových stanic a nových ambulancí bylo osazeno chlazení,“ vyjmenoval nové stavební úpravy Pavilonu C (centrálního pavilonu) Ing. František Bostl, vedoucí Oddělení stavebních investic Nemocnice České Budějovice, a. s.

Zlepšování zázemí pro onkologicky nemocné pacienty v českobudějovické nemocnici je důležitou součástí modernizace celkové péče v rámci jihočeského zdravotnictví. „V Jihočeském kraji se od roku 2004 do roku 2014 zvýšil počet nových pacientů s nádorovým onemocněním o téměř jednu třetinu. Je proto důležité zajistit jim nejen adekvátní lékařskou péči na špičkových přístrojích, ale i dobré zázemí. Modernizace stacionáře i jednotky intenzívní péče k tomu jednoznačně přispěla,“ dodal jihočeský hejtman Jiří Zimola.