LN: U Zvíkova vyroste obří rekreační areál s hotely i kotvištěm

Obří areál s rekreačními domky či kotvištěm pro plachetnice vznikne u přehradní nádrže Orlík. Píší to dnes Lidové noviny (LN). Nový resort nahradí stávající středisko Štědronín nedaleko Varvažova na Písecku. Rakouský investor Lukas Dorn-Fussenegger naplánoval zahájení prací na květen 2014, stavba potrvá asi tři roky, uvedl deník. 

V areálu Štědronín nyní stojí více zhruba tři desítky chat a dvě zděné budovy se 150 lůžky. Středisko má i stravovací zařízení, správní budovy, bazén či sportoviště. Společnost podnikatele Dorn-Fusseneggera chce chatky zbourat a nahradit 73 rekreačními domky. Všechny zděné objekty plánuje zrekonstruovat a dva z nich přeměnit na hotely. Nově vzniknou tenisová, volejbalová a dětská hřiště a u břehu má být molo pro kotvení plachetnic. 

Nový projekt zabere téměř celý poloostrov u Štědronína obklopený řekou Otavou, rakouská firma koupila šestihektarový pozemek nedaleko Zvíkova. "Celková cena ještě vyčíslena není," řekl deníku architekt Pavel Veřtát, který má projekt na starosti. Dorn-Fussenegger koupil už dříve zhruba 160 hektarů pozemků u nádrže Lipno. Nabízí tam byty majetným Rakušanům, píší LN. 
 
zdroj: ČTK