Na jihu Čech lyžovaly o víkendu přes sněžení tisíce lidí

Na jihočeských sjezdovkách lyžovaly o víkendu tisíce lidí. Kvůli hustému sněžení jich bylo o něco méně než před týdnem, ale návštěvnost byla i tak dobrá. Další příliv rekreantů tato lyžařská střediska ještě očekávají díky pokračujícím jarním prázdninám ve školách. Ve skiareálu Lipno se v sobotu vystřídalo kolem 2000 lyžařů a dnešní počty jsou podobné, řekl ČTK mluvčí Jiří Falout. 

"Sice od pátku nasněžilo asi 20 centimetrů sněhu, ale silnice byly sjízdné, nebyl vítr," uvedl Falout. Na lipenských sjezdovkách leží metr sněhu a vrstva přírodního sněhu pro běžkaře v okolí areálu měří i kolem 40 centimetrů. Lyžařská sezona bude podle Falouta i dál pokračovat naplno. 

"Avizované oteplení nás rozhodně neovlivní. Podmínky pro lyžování jsou na konec února špičkové," řekl Falout. Minulý víkend bylo na lipenských sjezdovkách ještě asi o 1000 lyžařů více; v minulých dvou dnech se lyžovalo bez front. 
    
V šumavském lyžařském středisku Zadov přibylo během tohoto víkendu kolem čtvrt metru přírodního sněhu. "Hlavně v sobotu byla sjízdnost silnic o něco horší, a tím byla i menší návštěvnost. Dneska se to vylepšilo," uvedl ředitel střediska Luděk Sáska. Dnes přijelo kolem 1500 lyžařů, sobotní návštěvnost byla asi o třetinu nižší. 
    
I tento areál nadále funguje naplno, včetně večerního lyžování. "Čekají nás ještě tři týdny jarních prázdnin, což je pro nás pořád hlavní sezona," doplnil Sáska. Lyžování by v těchto partiích Šumavy mělo prý být bez problémů ještě asi měsíc. 
 
zdroj: ČTK