Na veletrhu Vzdělání a řemeslo se opět představí přes 100 škol

Více než stovka škol se představí na 19. ročníku veletrhu Vzdělání a řemeslo, který se uskuteční od středy do pátku na českobudějovickém výstavišti. Je to největší tuzemská přehlídka středních i vyšších škol a učilišť. Na akci se chystají i zástupci rakouských škol. Novinářům to dnes řekl předseda představenstva a ředitel společnosti Výstaviště České Budějovice Josef Friedrich. 

Organizátoři opět očekávají, že se na veletrh přijde podívat přes 15.000 návštěvníků. Třídenní akce má mladým lidem hlavně pomoci v rozhodování, jakým směrem pokračovat po ukončení základní školy. 
    
Součástí veletrhu budou i celostátní soutěže v učňovských a studijních oborech. Jednou z nich je například Mistrovství republiky mladých kadeřníků a kosmetiček Harmonie 2013. Tuto soutěž připravuje Střední škola obchodu, služeb a podnikání a VOŠ Kněžskodvorská České Budějovice. 
    
Vystavovatelé se budou na veletrhu prezentovat na ploše téměř 2000 metrů čtverečních. Každý den se areál pro návštěvníky otevře v 09:00, vstup je zdarma. Vzdělání a řemeslo je jednou z posledních letošních akcí na českobudějovickém výstavišti, kde se například tradičně koná i agrosalon Země živitelka nebo veletrh Hobby. 
 
zdroj: ČTK