Právě se nacházíte:

Na zimu se mosty otevřou

Úplná uzavírka Zátavských mostů komplikuje motoristům cestu z Písku do Kestřan a na Strakonice. Na dlouhou objížďku buď přes Putim, nebo přes Dobev si stěžují také majitelé chat a zahrádek kolem řeky Otavy.  

Všichni musí mít ještě asi pět týdnů trpělivost. Dodavatelská firma Porr drží slovo a práce pokročily tak, že most může být dán do předčasného užívání. „Pokud se nezmění klimatické podmínky, stane se tak od 19. prosince. Po mostech se bude jezdit oběma směry, ale s omezením rychlosti. Doprava bude povolena i nákladním autům a autobusům," informoval Jiří Letovský z oddělení realizace investic a přípravy projektů Krajského úřadu v Č. Budějovicích.

Možnost průjezdu linkových autobusů vítají hlavně v Zátaví a Kestřanech. „Hodně lidí jezdí do Písku do zaměstnání a děti do škol. S dodavatelem jsme se dohodli ještě před zahájením stavby na náhradní dopravě. Lidé však většinou dávali přednost autům, což se jim samozřejmě prodražilo," myslí si Lubomír Málek, starosta Kestřan.

Na mosty ale nebudou mít přístup chodci, jelikož nejsou hotové chodníky. „Přes zimu budou pracovníci dodavatelské firmy Poor především připravovat bednění pro železobetonové zábradlí. Na jaře se počítá ještě s krátkým uzavřením mostů na dokončovací práce včetně úklidu a uvedení okolních ploch do původního stavu," dodal Jiří Letovský.

Oprava Zátavských mostů bude stát kolem padesáti milionů korun. Z této částky Jihočeský kraj uhradí čtyřicet milionů, zbytek doplatí město Písek.