Nejlevnější benzin i naftu nabízí jihočeské čerpací stanice

Nejlevnější benzin i naftu mohou řidiči natankovat v Jihočeském kraji. Litr Naturalu 95 nabízejí čerpací stanice v průměru za 34,92 Kč, pohonná hmota do dieselových motorů stojí 35,27 Kč. Vyplývá to z aktuálních údajů společnosti CCS. 

Obě komodity v porovnání s minulými dny však nepatrně podražily. V případě benzinu se průměrná cena za poslední týden zvedla o 14 haléřů. Nafta za stejné období zdražila o 18 haléřů. 

V porovnání s ostatními kraji však stále jde o nejpřijatelnější cenu. Druhý nejlevnější region z pohledu pohonných hmot je Ústecký kraj. Tam stojí litr benzinu 34,99 Kč a litr nafty 35,30 Kč. Ovšem v jiných krajích činí v porovnání s jižními Čechami rozdíl i více než korunu. Například v Praze litr Naturalu 95 stojí v průměru 36,38 Kč. V Jihomoravském kraji zase řidiči natankují naftu za 36,47 Kč. 
    
Jihočechům se vyplatí načerpat benzin při cestě do Rakouska. Průměrná cena Naturalu 95 v těchto dnech tam činí 34,24 Kč, což je o 68 haléřů méně než v jižních Čechách. Nafta však přijde v Rakousku nepatrně dráž. Naopak se řidičům nevyplatí tankovat v Německu. Ceny nafty i benzinu jsou tam dlouhodobě až o několik korun vyšší.
 
zdroj: ČTK