Nemocnice musejí spolupracovat s terénními lékaři, shodli se ministr a ředitel nemocnice

Nemocnice musejí v budoucnu více spolupracovat s terénními lékaři, a to jak s praktiky, tak s ambulantními specialisty. Shodli se na tom ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch a ředitel Nemocnice Písek, a. s., MUDr. Jiří Holan, MBA. Ministr zdravotnictví v pátek přijel do písecké nemocnice, která byla vloni oceněna jako nejlepší tuzemská nemocnice, hovořit s vedením tohoto krajského zdravotnického zařízení o aktuálních otázkách našeho zdravotnictví. Návštěvy se zúčastnila také hejtmanka Mgr. I. Stráská a MUDr. Z. Roithová, předsedkyně představenstva JN, a.s. 

„Shodli jsme se na tom, že spolupráce nemocnic a terénních lékařů se musí rozvinout například u lékařské pohotovostní služby. Obecně dnes na pohotovosti mnoho lékařů sloužit nechce. A pak je potřeba prohloubit spolupráci ambulantních specialistů ze soukromé sféry na službách v lůžkových odděleních nemocnic. Otázka se otevřela již v odbornosti gynekologů,“ řekl Jiří Holan. 

S ministrem dále ředitel písecké nemocnice hovořil o elektronizaci medicíny nebo o nerovnoměrném rozmístění nemocnic po celé ČR. „Pan ministr od nás dostal knihu Nemocnice Písek - nemocnice s historií, knihu Jsou tu s námi, tričko pro Pochod za zdravé chlapy, na který jsme ho také pozvali, a dále zákusky z nemocniční cukrárny,“ doplnil ředitel Holan.