Olympionici se podepíší zájemcům v IGY

V pátek 21. října se mohou zájemci osobně setkat s úspěšnými sportovci z letošních olympijských a paralympijských her v brazilském Rio de Janeiru. Autogramiádu olympioniků a paralympioniků připravuje českobudějovické IGY Centrum v přízemí pasáže od 16 hodin.   

Návštěvníci IGY se budou moci osobně setkat s Davidem Svobodou, který v Riu skončil na devátém místě v moderním pětiboji, s rychlostním kanoistou Martinem Fuksou, který skončil na šesté a deváté příčce, s paralympijským plavcem Arny Petráčkem, který vybojoval zlatou medaili, a s Bělou Třebínovou, která v téže disciplíně získala stříbro a bronz. „Oba paralympijští medailisté – Arny a Běla – jsou Jihočeši a své medaile přinesou ukázat. Veřejnost se bude moci zeptat na to, co ji zajímá, na zážitky z olympiády i sportovní úspěchy a bude si moci samozřejmě také odnést podpis sportovců,“ uvedla marketingová manažerka IGY centra Pavlína Jandová. Doplnila, že autogramiádu budou doprovázet i různé soutěže.

Autogramiáda olympioniků navazuje na unikátní výstavu 24 velkoformátových fotografií Herberta Slavíka, zachycující výkony českých sportovců, ale i jiných důležitých momentů nedávných olympijských her v Riu. Výstava je v IGY Centru k vidění po celý říjen během otevírací doby obchodní pasáže od devíti do jednadvaceti hodin.