Písecká nemocnice dokončila obnovu zeleně

Písecká nemocnice v uplynulých dnech dokončila projekt obnovy zeleně ve svém areálu. Během uplynulého půl roku odstranila nemocné stromy a zároveň vysadila nové porosty. Na tyto aktivity se nemocnici podařilo získat dotaci prostřednictvím Operačního programu Životní prostředí.   

„Na projekt s názvem Revitalizace zeleně areálu Nemocnice Písek, a. s., jehož rozpočet je necelých 1,5 milionu korun, byla schválena dotace ve výši 640 tisíc korun z evropských fondů. Finance byly určeny na kácení nemocných stromů, které by v budoucnu mohly ohrožovat pacienty a návštěvníky nemocnice. Dotace nám dále pomohla vysadit novou zeleň nebo ořezat a svázat korunu nynějších stromů. Projektem jsme vyřešili stav rozsáhlého vzrostlého stromového patra v areálu nemocnice a zlepšili jeho celkový stav z hlediska zdravotního, bezpečnostního a estetického. Týkalo se to více než 400 stromů,“ řekl projektový manažer Nemocnice Písek, a. s., Ing. Lukáš Tryml. 

V rámci projektu bylo pokáceno 102 nemocných a potenciálně nebezpečných stromů a nově vysazeno 131 dřevin. Ošetřeno bylo 204 stromů. Již nyní je dominantou areálu stoletá lípa malolistá, pojmenovaná po zakladateli písecké nemocnice MUDr. Václavu Šťastném. „Ta je s dalšími zhruba 400 dřevinami v areálu nemocnice součástí publikace Hany Vyternové s názvem Jsou tu s námi, kterou jsme před více než rokem vydali vlastním nákladem. Zeleň je nedílnou součástí péče o pacienty i personál, považuji ji za významně důležitou v rámci komplexnosti zdravotních služeb i zodpovědnosti zaměstnavatele, “ řekl ředitel Nemocnice Písek, a. s., MUDr. Jiří Holan, MBA.