Písecká nemocnice získá další monitory dechu

Novorozenecké oddělení písecké nemocnice získá tři nové monitory dechu pro novorozence. Monitory značky Babysense II za více než 7 tisíc korun budou hlídat nově narozené děti, ohrožené Syndromem náhlého úmrtí. Přístroje byly věnovány díky projektu Nadace Křižovatka „Maminko, dýchám“.   

,,Monitory dechu jsou citlivé přístroje, které mají omezenou životnost. Proto hledáme podporu u sponzorů a dárců i v jednotlivých regionech, abychom pomohli zajistit průběžnou obnovu těchto přístrojů v nemocnicích,“ uvedla Štěpánka Pokorníková, ředitelka Nadace Křižovatka.

„Monitory rozšíří péči o novorozence. Dnes zde máme 30 monitorů a jsou ve všech novorozeneckých lůžkách. Využíváme je i na dětském oddělení pro hospitalizované novorozence a kojence“, sdělil primář novorozeneckého oddělení MUDr. K. Chytrý. 

4 monitory dechu budeme muset v prosinci 2018 již vyřadit z provozu, a proto nabídka Nadace Křižovatka přišla v té nejvhodnější době.

S Nadací Křižovatka spolupracuje Nemocnice Písek od roku 2009. V Rámci projektu ,,Maminko, dýchám", obdržela sponzorsky již 5 monitorů. 

O projektu „Maminko, dýchám“ 

Cílem a smyslem projektu „Maminko, dýchám“ je vybavit české nemocnice a jejich porodnická a novorozenecká oddělení monitory dechu pro každé lůžko (miminko). Dále pak umožnit rodičům vypůjčení monitoru dechu na nezbytně nutné období, když odcházejí z porodnice se svým děťátkem domů.

Syndrom náhlého úmrtí kojenců „SIDS“

K „SIDS“ dochází nejčastěji u dětí od narození do šesti měsíců. Dochází k němu náhle a neočekávaně, u dětí, které nejeví žádné zdravotní problémy. Přichází bez varovných signálů, když dítě spí, a proto je monitor dechu jako anděl strážný, který hlídá dech těch nejmenších.

Monitory dechu předají zástupci Nadace Křižovatka zdravotníkům v pátek 13. dubna 2018 v 10:30 v prostorách neonatologie ve 3. patře Dětského oddělení Nemocnice Písek, a. s.