Písek bude v příštím roce hospodařit se schodkovým rozpočtem

Písek bude v příštím roce hospodařit s rozpočtem se schodkem, když příjmy činí 673 milionů korun a výdaje 677 milionů. Rozhodli o tom na zasedání zastupitelé města. Návrh podpořilo 25 ze 26 přítomných zastupitelů. Písek rovněž hodlá použít 12 milionů korun ze svých rezerv a použít je na splátku úvěru. Město chystá pro příští rok také řadu kapitálových investicí.

Očekávané příjmy Písku v porovnání s rozpočtem na letošní rok nepatrně klesly. Nejvyšší částku v této položce představují daně, z nich městská pokladna očekává zisk 390 milionů korun. 
    
Kapitálové investice tvoří více než čtvrtinu výdajů. Město počítá pro různé projekty s částkou přes 180 milionů korun. Nejvíce bude směřovat do údržby a rekonstrukcí škol. Písek do nich hodlá investovat 42 milionů korun. Větší akcí bude i druhá etapa generální rekonstrukce ulic Šafaříkova a Dobrovského. Náklady na celkovou úpravu komunikace činí zhruba 30 milionů korun. "Dalších 12 milionů korun město investuje do opravy plovárny U svatého Václava," uvedl tiskový mluvčí radnice Roman Ondřich. 
    
Písek hospodařil v posledních třech letech se schodkem. Město vždy saldo hradilo z finančních rezerv z minulosti. 
 
zdroj: ČTK