Písek představí svůj první víkend módy

První Písecký víkend módy se uskuteční o nadcházejícím víkendu. Akce nabídne módní trendy, pobaví hosty, podpoří charitu i turistický ruch v tomto jihočeském městě. Dvoudenní maraton módních přehlídek doprovázených zábavným společenským programem se může pyšnit také místem konání. Jedná se o akci venkovní, pořádanou v přímém sousedství s nádhernou památkou - zdejším Kamenným mostem.

Ve dnech 23. - 24. května se hosté a fanoušci módy mohou těšit např. na prezentace módních značek: Imperial, Diesel, Armani, TIMEOUT, Pietro Filipi, Takko, Tommy Hilfiger, pánská módní značka Koutný, jejíž modely předvedou známí sportovci, dále butiku Roosevelt Fashion store, na jehož přehlídce uvidíte i brýle Hout Couture z afrického dřeva, šperky Dyrberk Kern, ale i mnoho dalších přehlídek či vystoupení. Kromě toho zde svou tvorbu představí také módní návrháři Pavel Filandr, Lukáš Bartoň nebo Věra K. Modely předvedou známé a krásné modelky v čele s Anetou Vignerovou, Veronikou Chmelířovou, Lilian Sarah Fischerovou, Hanou Věrnou, Monikou Leovou, Terezou Zimovou, Gabrielou Dlouhou, Vlaďkou Erbovou či Dominikou Mesárošovou, o make up a vizáž se postará známá vizážistka Claudie Marčeková.
 
Pro hosty je připraven bohatý doprovodný program i zajímavá umělecká vystoupení. Poslechnout si budou moci např. zpěvačky Heidi Janků, dětskou hvězdu Veroniku Mertovou, Markétu Havlovou, Ivanu Jirešovou i zpěváka Viktora Dyka, ale i krásné melodie z muzikálu Děti ráje a jeho předních interpretů. Dále hosty čekají taneční vystoupení, exhibice jógy, autogramiáda Tomáše Řepky a další bohatý program v podobě zajímavých besed a prodejních a prezentačních partnerských akcí.
 
Cílem nové akce je ukázat módní trendy, pobavit hosty a návštěvníky města Písku. Tato dvoudenní akce se bude konat pod širým nebem a není náhodou, že proběhne na prostranství u nejvýznamnější památky města. Letos je to 666. výročí od první písemné známky o Kamenném mostě. Vstupné je zdarma a cílů má akce hned několik. Tím hlavním je především rozšíření kulturní nabídky v regionu a ve městě, dále poskytnout návštěvníkům profesionální umělecký zážitek a zvýšit obecné povědomí o módních trendech, značkách a mladých tvůrcích. Kromě toho akce pomůže podpořit také dobrou věc - finančně pomoci občanskému sdružení Vlaďka dětem, které sdružuje občany k aktivní pomoci dětem s onemocněním krvetvorby a dětem s onkologickým onemocněním a jehož patronkou je Vlaďka Erbová. Návštěvníci víkendu budou moci přispět do kasiček občanského sdružení libovolnou částkou, která bude v plné výši věnována na charitativní účely tohoto sdružení.
 
zdroj: ČTK