Písek zahájil revitalizaci Portyče za 46 milionů korun

19. 10 2013 | Písek zahájil druhou etapu revitalizace sídliště Portyč, při níž mimo jiné vznikne 50 parkovacích míst. Odhadované náklady na projekt činí více než 46 milionů korun. Práce by měly v případě příznivých klimatických podmínek v zimních měsících skončit do září 2015. ČTK o tom informoval mluvčí písecké radnice Roman Ondřich. 

Revitalizace sídliště kromě vzniku nových parkovacích míst poblíž Pražské ulice zahrnuje například úpravy veřejného prostranství, komunikací a chodníků. "Dále dojde k osazení nového veřejného osvětlení a upravena bude také zeleň, včetně chodníčků v zeleni a odpočinkových ostrůvků, které budou osazené lavičkami, přístřešky na kontejnery pro tříděný a směsný odpad," řekl Ondřich. 
    
Projekt už měl začít před několika měsíci. Jeho zahájení však zbrzdilo odvolání neúspěšného účastníka výběrového řízení na zhotovitele stavby. Projekt je realizován v rámci Integrovaného programu města Písek - zóna Portyč a je z 85 procent financován z Integrovaného operačního programu (IOP). Finanční spoluúčast města Písku činí téměř sedm milionů korun. "Jedná se tak o jednu z největších letošních investičních akcí města," uvedl Ondřich. 
    
Sídliště Portyč je součástí Pražského předměstí. To se nachází na severu Písku, na levém břehu Otavy, poblíž tranzitní komunikace I/20 a železniční trati. Na sídlišti Portyč žije více než 4000 obyvatel. 
 
zdroj: ČTK
 
.

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO