Písek zahájil revitalizaci Portyče za 46 milionů korun

Písek zahájil druhou etapu revitalizace sídliště Portyč, při níž mimo jiné vznikne 50 parkovacích míst. Odhadované náklady na projekt činí více než 46 milionů korun. Práce by měly v případě příznivých klimatických podmínek v zimních měsících skončit do září 2015. ČTK o tom informoval mluvčí písecké radnice Roman Ondřich. 

Revitalizace sídliště kromě vzniku nových parkovacích míst poblíž Pražské ulice zahrnuje například úpravy veřejného prostranství, komunikací a chodníků. "Dále dojde k osazení nového veřejného osvětlení a upravena bude také zeleň, včetně chodníčků v zeleni a odpočinkových ostrůvků, které budou osazené lavičkami, přístřešky na kontejnery pro tříděný a směsný odpad," řekl Ondřich. 
    
Projekt už měl začít před několika měsíci. Jeho zahájení však zbrzdilo odvolání neúspěšného účastníka výběrového řízení na zhotovitele stavby. Projekt je realizován v rámci Integrovaného programu města Písek - zóna Portyč a je z 85 procent financován z Integrovaného operačního programu (IOP). Finanční spoluúčast města Písku činí téměř sedm milionů korun. "Jedná se tak o jednu z největších letošních investičních akcí města," uvedl Ondřich. 
    
Sídliště Portyč je součástí Pražského předměstí. To se nachází na severu Písku, na levém břehu Otavy, poblíž tranzitní komunikace I/20 a železniční trati. Na sídlišti Portyč žije více než 4000 obyvatel. 
 
zdroj: ČTK