Právě se nacházíte:

Platy.cz v novém

Mezinárodní platový portál Paylab, který v ČR zastupují Platy.cz, provedl redesign a modernizaci svých stránek. U této příležitosti nabídl možnost bezplatně vyzkoušet Platový nástroj, pomocí kterého mohou HR profesionálové jednoduše získávat informace o odměňování podle zadaných parametrů.

Platové portály se od dubna 2019 zobrazují v novém modernějším designu

Mezinárodní portál Paylab a všechny jeho lokalizované varianty mají od dubna 2019 novou modernizovanou podobu. Spolu se svěžím vizuálem přešla stránka do cloudu a na pokročilý PHP framework Laravel. Převažuje jednoduchost, přehlednost a decentní zeleno-modrý gradient. Redesign stránky následuje po změně loga, které je inovací oka zaostřujícího na odměňování.

Další novinkou je to, že personalisté mají nyní možnost na stránkách Platy.cz bezplatně vyzkoušet Platový nástroj  určený pro HR profesionály, kteří potřebují nastavovat odměňování zaměstnanců. Dodává jim jistotu při strategických rozhodnutích, která mohou díky němu podložit aktuálními reálnými daty.

Paylab také kontinuálně vylepšuje metodiku a vyhodnocování dat. Do databáze platů se dostávají jen dotazníky očištěné od extrémů a duplicit. Finální výpočet platu na konkrétní pozici se vyhodnocuje přes regresní statistický model. Jen 6 z 10 vyplněných platových dotazníků vstupuje do výpočtů pro platové reporty, zhruba čtvrtina se přes trojfázovou kontrolu nedostane. Do databáze pro platové reporty se nezařazují ani dotazníky, v nichž si návštěvníci stránky jen zjišťují informace a zadávají očekávaný plat.

Uživatelů online služby pro porovnání platů přibývá. V roce 2018 si na portálech Paylab ve 20 zemích zjišťovalo informace o tržní hodnotě své práce vice než 711 780 respondentů, což je nárůst o 41 % v porovnání s předcházejícím rokem. Je to také díky tomu, že do sítě Paylab přibyly další země jako je Rumunsko a Makedonie. Paylab patří do portfolia slovenské technologické společnosti Profesia, s.r.o, kterou vlastní finská mediální společnost Alma Media.