Policie našla v orlické přehradě u hradu Zvíkov zavražděného muže

Kriminalisté našli na dně orlické přehrady nedaleko hradu Zvíkov mrtvého muže. Tělo zavražděného podle nich bylo ve vodě dva roky, možná i déle. Muž byl omotán řetězem, který byl u dna ukotven podstavcem přenosné dopravní značky. Policisté totožnost mrtvého neznají. ČTK to dnes řekl policejní mluvčí Jiří Matzner. V minulých letech policisté na dně přehrady našli několik lidských těl. 

Před 19 lety policejní potápěči našli pod Žďákovským mostem tři oběti pachatelů takzvaných orlických vražd. Vrazi rozčtvrcená těla dvou zavražděných podnikatelů uložili do sudů a zalili louhem. Sudy pak zaletovali a vhodili do přehrady. Třetí tělo policisté našli na dně přehrady zabalené do role pletiva. 
    
Nyní nalezený mrtvý muž by podle dosud provedených posudků a zkoumání z několika oborů lidské činnosti mohl být ve věku 32 až 42 let, vysoký 170 až 175 centimetrů, uvedl mluvčí. 
    
Muž byl oblečen do oboustranné a pravděpodobně hnědé sportovní bundy značky Basiko Sports se stahováním u pasu. Dále měl na sobě světlé plátěné kalhoty. Policie nevylučuje, že šlo o cizince. 
    
Tělo bylo objeveno při pátrání po jiné pohřešované osobě. Na mrtvolu, která ležela v hloubce 18 metrů, upozornil policejní pes. Ten na člunu ucítil pod vodou osobu a na jeho popud začali potápěči v inkriminovaném místě hledat, řekl Matzner. Podle něj bude identifikace nalezeného těla složitým procesem. "V databázi pohřešovaných lidí je přes 1000 osob, který odpovídají věku a výšce. Navíc člověk, kterého jsme na dně našli, nemusí ani v databázi figurovat," řekl mluvčí. 
    
"Kriminalisté žádají veřejnost o pomoc při pátrání po totožnosti muže. Je možné, že pachatelé věci, které použili k zatížení těla, odcizili v okolí. Kdo by měl k tomuto zločinu jakékoliv informace, ať kontaktuje policisty na lince 158. Každá maličkost je důležitá," uvedl Matzner. 
 
zdroj: ČTK