Sezona v Jihočeském divadle začala Divotvorným hrncem

Jihočeské divadlo dnes novou sezonu zahájilo premiérou amerického muzikálového evergreenu Divotvorný hrnec. Pro česká jeviště ho upravili a děj do jižních Čech přenesli Jiří Voskovec a Jan Werich. Nová inscenace v režii Josefa Průdka je v Jihočeském divadle třetí v pořadí. Po úspěšném uvedení před otáčivým hledištěm v Českém Krumlově dnes inscenace zakotvila na domovské operní scéně v českobudějovickém DK Metropol. 

Soubor pro inscenaci zvolil autorský text z rodinného archivu Jana Wericha se všemi jeho vpisky. Režisér provedl jen tempové škrty. V obsazení se prolínají všechny tři soubory divadla, jak činoherní, tak operní a baletní. Muzikál Divotvorný hrnec dnes diváci slyšeli za doprovodu orchestru opery, na jevišti se objevilo kolem padesátky účinkujících a další sboristé zpívali v orchestřišti. Před českokrumlovskou točnou byl herecký soubor téměř stočlenný. 
    
V hlavních rolích českobudějovického Divotvorného hrnce alternují Martin Hruška a Pavel Klečka v roli vodníka Čochtana, Radka Fišarová, Marie Blahynková a Iva Hošpesová jako Káča a Jan Kříž a Ondřej Veselý jako Woody Rychtarik. Jako šerif se představil režisér inscenace Josef Průdek a Josefa Maršálka si zahrál šéf opery Miloslav Veselý. 
 
zdroj: ČTK