Sjezdovky na jihu Čech navštívily o víkendu tisíce lyžařů

Sjezdovky na jihu Čech přilákaly o víkendu přes mrazivé počasí tisíce lyžařů. Pro šumavský lyžařský areál Zadov to byl jeden z nejsilnějších víkendů letošní zimy, vyjma vánočních svátků. Návštěvnosti pomohlo i to, že na horách konečně vysvitlo slunce, řekl ČTK ředitel tohoto skiareálu Luděk Sáska. Dobrou návštěvnost hlásí rovněž lipenské sjezdovky. Davy běžkařů mířily do upravených stop. 

Ve skiareálu Lipno panují podle mluvčího Jiřího Falouta nejlepší podmínky za posledních několik let. V provozu je celé středisko, na sjezdovkách leží 80 centimetrů sněhu. "Máme nádherné počasí. Mraky sněhu a mraky lidí," řekl. O víkendu se v tomto areálu vystřídalo kolem 5000 lyžařů. Další lidé na běžkách mířili do upravených stop, jichž je v okolí 40 kilometrů. 

Rekreanti na Lipně využívají také ledové kluziště. Bruslařskou dráhu na zamrzlé hladině lipenského jezera se v této sezoně zatím nepodařilo zprovoznit. Na ledu leží sníh, který působí jako izolační vrstva. "Čili Lipno zamrzá nerovnoměrně. Tloušťku ledu má od tří do 16 centimetrů," uvedl Falout. 
    
Lyžařský areál na šumavském Zadově hlásí rovněž vynikající podmínky. Denní návštěvnost se na sjezdovkách o víkendu pohybovala kolem 2000 lyžařů. Konaly se tam i krajské závody ve slalomu. Parkoviště byla plná, mnoho lyžařů přijelo také na běžky. 
 
zdroj: ČTK