Soud v Č. Budějovicích zamítl šest stížností na komunální volby

Českobudějovický soud zatím zamítl šest návrhů stížností na obecní volby v Jihočeském kraji. Ve všech případech zůstává složení zastupitelů ve stejné podobě. Soud bude ještě řešit stížnost na volby ve statutárním městě České Budějovice. ČTK o tom informovala mluvčí soudu Ivana Vobejdová. 

Návrhy na stížnost se týkaly obcí Zbelítov, Smetanova Lhota a Jetětice na Písecku, Rodvínově a Dívčích Kop na Jindřichohradecku a Nové Vsi na Strakonicku. Ve všech případech jsou výsledky voleb platné, rozhodnutí soudu je pravomocné a neexistují proti němu žádné opravné prostředky. V dotčených obcích tak mohou starostové svolat ustavující zasedání nových zastupitelstev. 
    
To ovšem neplatí pro České Budějovice. "Tento návrh bychom měli řešit ve čtvrtek," řekla soudkyně Helena Nutilová, která bude se senátem o stížnosti rozhodovat. 
    
Českobudějovický soud také jeden návrh odmítl. Jednalo se o stížnost obce Kosova Hora. Ta se ovšem nachází v okrese Příbram ve Středočeském kraji, a proto spadá pod pražský krajský soud. 
 
zdroj: ČTK