Soud začal řešit případ ženy obžalované z vraždy dcery (19)

Případem osmačtyřicetileté ženy, která podle obžaloby zavraždila svou devatenáctiletou dceru, se dnes začal zabývat českobudějovický krajský soud. Tragédie se stala loni v září v katastru obce Borová Lada na Prachaticku. Ženě hrozí za vraždu trest odnětí svobody až na 18 let. 

Obžalovaná podle spisu svou dceru, jež se prý léčila s depresemi, loni v září podřízla ve stanu nožem na koberce. V těle mrtvé dívky lékaři nalezli antidepresiva a hypnotika. Matka podle obžaloby svou dceru podřezala na krku, kde jí zasáhla tepnu krkavici. Dívka na místě zemřela. Podle obžalované dcera nebyla s léčbou deprese u odborníků spokojená, protože se jí prý doktoři dostatečně nevěnovali a zlehčovali její problémy. 

Žena se k činu přiznala a žije v přesvědčení, že tím dívce prospěla. "Když ji teď vidím, tak se směje. Žije tam nahoře v lásce," uvedla ve výpovědi. Obžalovaná tvrdí, že se po činu pokoušela zabít. "Chtěly jsme odejít spolu na jiný svět," uvedla. Sama sobě však způsobila jen lehčí řezná poranění. 
    
Obžalovaná se svou dcerou opustily Prahu, kde prodaly byt. Věci a nějaké peníze dala žena svým dalším dětem a s 19letou dcerou odjela na Šumavu, kde se vražda stala. Žena před soudem uvedla, že věří na jiné životy, a opakovala, že zavražděné dívce tímto činem pomohla. 
    
Vražda se stala mezi 3. až 6. zářím. Policie tělo dívky objevila 6. září ve stanu na louce poblíž Borových Lad. Obžalovanou ženu tehdy zadrželi kriminalisté jen pár hodin po nálezu mrtvé. 
    
Osmačtyřicetiletá žena je od počátku stíhána vazebně. Líčení pokračuje v pátek, kdy by měli vypovídat soudní znalci. Není vyloučeno, že ve stejný den vynese senát i rozsudek. 
 
zdroj: ČTK