Titul Jihočeská sestřička si odnesli studenti českokrumlovské střední odborné školy zdravotnické

 Nejlepší budoucí zdravotní sestry studují na Střední odborné škole zdravotnické a Středním odborném učilišti Český Krumlov. Ukázaly to výsledky soutěže s názvem Jihočeská sestřička 2017, která se konala během uplynulého víkendu v písecké nemocnici. Své odborné vědomosti, zručnost a fyzické dovednosti tu změřilo čtyřiašedesát budoucích zdravotních sester, porodních asistentek a záchranářů ze škol v Jihočeském kraji.  

„Studentky i studenti středních zdravotnických škol, vyšších odborných škol i vysoké školy se utkali ve dvanácti disciplínách. Byly mezi nimi například vědomostní testy, resuscitace na figuríně, příprava infuze, určení krevní skupiny, pojmenování retro nástrojů v ošetřovatelství či sádrování horní končetiny,“ vyjmenovává ředitel pořádající Nemocnice Písek Jiří Holan.

Soutěž byla rozdělena na kategorie střední školy a VŠ a VOŠ. „Na prvním místě v kategorii středních zdravotnických škol se umístil a titul Jihočeská sestřička 2017 získal zmíněný tým českokrumlovské střední odborné zdravotnické školy ve složení Petra Outratová, Nikola Steinhauserová, Kateřina Dvořáková a Barbora Havelková. První místo v kategorii vyšších odborných škol a Jihočeské univerzity získal tým Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích Zdravotně sociální fakulty - záchranáři ve složení Jan Souček, Jaromír Moutelník a Ondřej Kutlák. Vítězům gratuluji, podali skvělý výkon!“ zdůrazňuje Jiří Holan.

Soutěž Jihočeská sestřička uspořádaly Jihočeské nemocnice, a. s., ve spolupráci s Jihočeským krajem a Nemocnicí Písek už potřetí. Akce navazuje na úspěšnou soutěž Medik roku pouze s tím rozdílem, že se zaměřuje na zdravotní sestry z jižních Čech. V obou předchozích ročnících soutěže zvítězil tým budoucích sestřiček ze Zdravotně sociální fakulty Jihočeské univerzity.