U J. Hradce vznikne nová turistická rozhledna

Od nové turistické sezony budou moci lidé navštívit 33 metrů vysokou rozhlednu Rýdův kopec u Jindřichova Hradce. Plánované náklady na výstavbu objektu činí téměř 15 milionů korun. Rozhledna by se mohla pro turisty otevřít v květnu. ČTK o tom informovala mluvčí jindřichohradecké radnice Karolína Průšová.

Nová turistická atrakce by měla lidem nabídnout výhled do okolí Jindřichova Hradce. Terasa, z níž se budou moci návštěvníci do krajiny podívat, bude umístěna ve výšce 24 metrů. "V současné době je projekt ve fázi stavebních prací," uvedla Průšová.
 
Rozhlednu by z větší části měl tvořit dřevěný materiál. Vyhlídková terasa bude zastřešená. Veřejnost bude moct objekt využívat vždy od dubna do října. Přes zimu bude rozhledna, která stojí na půdorysu 48 metrů čtverečních, zavřená.
 
Podobu této turistické atrakce si zvolili pomocí hlasování obyvatelé Jindřichova Hradce. Město na projekt získalo dotaci z Evropského fondu pro regionální rozvoj (ERDF) v rámci Regionálního operačního programu Jihozápad. Grant může činit až 13,7 milionu korun.
 
zdroj: ČTK