V Jihočeském kraji končí období zvýšeného nebezpečí vzniku požáru

Pro Jihočeský kraj přestává v úterý platit období zvýšeného nebezpečí vzniku požáru. Lidé tak budou moci mimo jiné zase rozdělávat oheň ve volné přírodě. O zrušení období zvýšeného nebezpečí vzniku požáru, které začalo 26. července, rozhodl hejtman Jiří Zimola (ČSSD). ČTK o tom informoval mluvčí krajského úřadu Radek Šíma.

"Důvodem ke zrušení období zvýšeného nebezpečí vzniku požáru jsou včerejší (nedělní) srážky a současně předpověď Českého hydrometeorologického ústavu, který počítá s možností denních lokálních srážek a během tohoto týdne s postupným ochlazováním i přibývajícími výraznějšími srážkami. Obdobné vyjádření pro posouzení současné situace vydali i hasiči," stojí v prohlášení hejtmana.
 
Zimola dodal, že i přes jeho rozhodnutí by všichni měli zůstat opatrní. V lokalitách, kde sucho přetrvává, hejtman doporučuje, aby se lidé stále vyvarovali rozdělávání ohně v přírodě nebo používání přenosných vařičů.
 
Kvůli možnému nebezpečí požáru také kontrolují místa šumavského parku ve zvýšené míře i pracovníci Informační a strážní služby. Monitorují především nouzová nocoviště a lokality, kde se přes den pohybuje větší množství lidí. Mluvčí parku Pavel Pechoušek uvedl, že v noci ze soboty na neděli zasahovala jednotka šumavských strážců při požáru stromu na Polomském sedle u Železné Rudy. Na požár, který vznikl úderem blesku, je upozornil turista.
 
zdroj: ČTK