V jižních Čechách zemřeli po chřipce další dva lidé

V jižních Čechách zemřeli v tomto týdnu po chřipce další dva lidé, starší muž a žena. Celkový počet letošních obětí v kraji je sedm. Všechny primárně trpěly jinou chorobou. V jižních Čechách počet pacientů s respiračním onemocněním za poslední týden poklesl, ale stále pokračuje chřipková epidemie. ČTK to řekla Jitka Luňáčková z českobudějovické krajské hygienické stanice. 

Momentálně v regionu připadá na 100.000 obyvatel 1814 pacientů s akutním respiračním onemocněním. Hranice chřipkové epidemie, která v regionu trvá už čtvrtým týdnem, je od 1700 případů. Za poslední týden poklesl počet pacientů o 17,5 pct. Největší úbytek hygienici evidují ve věku od šesti do 14 let. "Pokles tedy souvisí s tím, že v řadě škol jsou jarní prázdniny," řekla Luňáčková. Dodala, že v příštím týdnu by mohlo být pacientů opět ještě méně. Nelze tedy vyloučit, že by epidemie skončila. 
    
Hygienici evidují 22 případů těžkých průběhů chřipek. Zemřeli po ní vždy starší lidé, v posledním týdnu se jednalo o pětadevadesátiletou ženu a třiaosmdesátiletého muže. Oba skonali v českobudějovické nemocnici. "Stejně jako v předchozích případech i tentokrát tito starší lidé měli chronická onemocnění, která jim chřipka zhoršila," uvedla Luňáčková. 
    
V řadě zdravotnických zařízení nebo domovech důchodců platí kvůli respiračním onemocněním zákaz návštěv. Od soboty jej však už zruší v prachatické a českokrumlovské nemocnici a netolickém domově pro seniory. 
 
zdroj: ČTK