V Písku pokračují uzavírky

Další etapa výměny parovodu za horkovod a s ní spojené uzavírky začne hned v pondělí 13. ledna. V centru se budou dopravní omezení týkat Komenského ulice. Neprůjezdný bude úsek před poštou mezi křižovatkami s ulicemi Prokopova a Žižkova. „Obě tyto křižovatky zůstanou ve směru neuzavřených ulic průjezdné,“ informoval Tomáš Květoň, vedoucí oddělení dopravy a silničního hospodářství MÚ Písek.

Další omezení bude v Hradišťské ulici - v úseku od Domu dětí a mládeže Písek zhruba po křižovatku se Zeyerovou ulicí. Po dobu uzavírky bude provoz v této lokalitě veden jednosměrně, a to ze Švantlovy ulice směrem k plaveckému bazénu a dále Kocínovou ulicí do Gregorovy ulice. „V opačném směru, tedy od Bakalářů směrem k plaveckému bazénu a dále do Hradišťské ulice, bude průjezd zakázán,“ poznamenal Tomáš Květoň.

Od pondělí bude uzavřené také veřejné prostranství na Výstavišti v blízkosti Sportcentra. Všechna tři omezení potrvají zřejmě do poloviny dubna. Následovat budou další lokality.

Uzavírka na Výstavišti se dotkne pouze chodců. Půjde o úsek od tenisové haly (Sportcentrum Písek) po ZŠ Cesta. Chodci, kteří budou směřovat z Výstaviště k fotbalovému stadionu, se na stezku podél Otavy dostanou pouze kolem ubytovny u zimního stadionu.

V dalších měsících budou postupovat práce v Komenského ulici a v létě se začne pracovat v Chelčického ulici. Náročná akce čeká Zeyerovu ulici.

Přechod parovodu na horkovod dělá Teplárna Písek. Práce jsou rozdělené do několika etap. Provádí je společnost SYSTHERM, s. r. o.

Foto ilustrační. Zdroj: pixabay.com