V Písku zahájilo provoz technologické centrum, stálo 450 mil. Kč

V Písku včera zahájilo provoz nové Technologické centrum, které se zaměřuje na podporu a rozvoj prodeje informačních a komunikačních technologií. Jedná se o první středisko v Česku, které bude poskytovat hardwarové i softwarové cloudové služby zákazníkům ve veřejné i komerční sféře. Objekt vzniknul v areálu Žižkových kasáren a náklady na jeho vybudování činily 450 milionů korun. Novinářům to řekli zástupci vedení projektu. 

"Jsem rád, že se náš záměr o vytvoření technologického centra podařil uskutečnit a budovu můžeme začít používat v plném rozsahu. Jsem přesvědčen, že jde o unikátní projekt, který nabízí nejen technologickým firmám v regionu velkou příležitost k rozvoji," řekl výkonný ředitel Technologického centra Písek Radovan Polanský. 
    
Podle něj bude hlavní náplní střediska inovace různých technologií v prostředí ICT služeb. Polanský však připomněl, že přidanou hodnotou centra je i plánovaná spolupráce mezi školstvím, výzkumem a komerční sférou s využitím možností datového centra a komplexně vybavených prostor. "V návrhu píseckého datového centra byl kladen velký důraz především na energetickou efektivitu využívaných technologií. Díky tomu patří mezi energeticky nejefektivnější datová centra v Česku," dodal ředitel. 
    
V technologickém centru zatím momentálně působí šest firem s celkovým počtem asi 50 zaměstnanců. Středisko momentálně jedná s desítkou dalších firem. Kapacita objektu je připravena na zhruba 300 pracovníků. 
    
Projekt začal v březnu 2010, kdy získal grant z Evropského fondu pro regionální rozvoj a státního rozpočtu ČR v rámci Operačního programu Podnikání a inovace spravovaného agenturou CzechInvest. Celková výše dotace byla přes 250 milionů korun. 
    
Technologické centrum vzniklo rekonstrukcí jedné z budov bývalých Žižkových kasáren. Areál kasáren město získalo od armády spolu s Otavskými kasárnami v roce 2005. 
 
zdroj: ČTK