Vítěze soutěže Jihočeská sestřička budeme znát už za týden

Už za týden se čtyřiašedesát budoucích zdravotních sester, porodních asistentek a záchranářů ze škol v Jihočeském kraji utká o titul Jihočeská sestřička 2017. Ve třetím ročníku stejnojmenné soutěže změří své vědomosti, zručnost a fyzické dovednosti. „Jihočeská sestřička roku 2017“ se bude konat 30. září v Nemocnici Písek, a. s.  

„Do soutěže se letos přihlásilo celkem šestnáct čtyřčlenných týmů. Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická České Budějovice má čtyři týmy, Střední zdravotnická škola Písek dva týmy, SOŠZ a SOU Český Krumlov dva týmy, Jihočeská univerzita celkem čtyři týmy – vedle studentek oboru všeobecná sestra také jeden tým budoucích porodních asistentek a jeden tým záchranářů. Střední zdravotnická škola Jindřichův Hradec přihlásila do soutěže dva týmy a stejně tak i Střední zdravotnická škola Tábor,“ uvedl ředitel pořádající Nemocnice Písek, a. s., MUDr. Jiří Holan, MBA.

Soutěž Jihočeská sestřička, kterou organizují Nemocnice Písek, Jihočeské nemocnice a Jihočeský kraj, navazuje na úspěšnou akci Medik roku pouze s tím rozdílem, že se zaměřuje na zdravotní sestry z jižních Čech. V obou předchozích ročnících soutěže zvítězil tým budoucích sestřiček ze Zdravotně sociální fakulty Jihočeské univerzity.

„Soutěžní disciplíny budou probíhat v sobotu od deseti do patnácti hodin. Poté se studentky a studenti přesunou do hotelu Biograf, kde budou ubytovaní, a odtud zamíří na společenský večer, spojený s vyhlášením výsledků do Kulturního domu Písek. Ten začne v osmnáct hodin. V neděli je pak čeká volný program, kdy si budou moci například prohlédnout město,“ sdělil Ing. Lukáš Tryml z písecké nemocnice, který má soutěž na starosti.

Program

Sobota 30. 9. 2017
09:00 – 9:30 sraz a registrace soutěžních týmů v prostorách stravovacího provozu Nemocnice Písek
09:30 – 10:00 přivítání soutěžících, organizační zahájení
10:00 – 15:00 soutěžní disciplíny v prostorách nemocnice (12:00 – 12:45 oběd)
15:00 – 17:15 přesun do ubytování v hotelu BIOGRAF, volný program 
17:15 – 18:00 přesun z hotelu BIOGRAF do Kulturního domu Písek 
18:00 – 01:00 zábavný společenský večer s vyhlášením výsledků v Kulturním domě Písek

Neděle 1. 10. 2017
volný program