VŠTE otevře studijní specializaci zaměřenou na čínské trhy

28. 01 2015 | Českobudějovická Vysoká škola technická a ekonomická (VŠTE) otevře specializaci na čínský trh. Ta se od příštího roku stane součástí oboru ekonomika podniku. Nová specializace má studenty připravit na čínský trh a podnikání. Jde o první podobnou specializaci tohoto směru na vysokých školách v Česku. Novináře o tom dnes informovali zástupci VŠTE.

Českobudějovická vysoká škola už delší dobu spolupracuje s některými čínskými univerzitami. "Je to samozřejmě proto, že čínský trh má obrovský potenciál. V roce 2014 se čínská ekonomika stala nejsilnější ekonomikou světa a po více než 150 letech se vrátila na výsluní, kde kdysi dávno byla," řekl rektor VŠTE Marek Vochozka.
 
Specializaci si zvolí studenti od druhých ročníků. V počátcích bude kapacita 20 míst, ale zájem je prý mnohonásobně vyšší. Podle Vochozky však půjde o výběrové studium, které předpokládá vynikající znalosti uchazečů, a to především v oblasti anglického jazyka. Jedním z předmětů specializace pak bude výuka čínštiny.
 
VŠTE bude v tomto směru spolupracovat s univerzitou v čínském Henanu. Její akademičtí pracovníci by pak měli v Českých Budějovicích přednášet. "Čínská ekonomika je fenoménem, který nelze ignorovat. Ale málokdo se na ni umí orientovat, málokdo jí rozumí," uvedl Vochozka. Dodal, že součástí studia bude i výuka čínské kultury nebo etiky a obchodního jednání.
 
VŠTE otevře od příštího roku ještě jednu novou specializaci. Půjde o cestovní ruch, který se bude věnovat především příjezdové turistice.
 
VŠTE byla založena zákonem v roce 2006 a patří do sítě veřejných vysokých škol. Letos na ní působí na 4000 studentů v pěti bakalářských oborech: strojírenství, technologie dopravy a přepravy, konstrukce staveb, ekonomika podniku a stavební management a jednom magisterském oboru Logistické technologie. Součástí školy je i nové Centrum technických studií VŠTE v Táboře se strojírenskou specializací na progresivní materiály v automobilovém průmyslu.
 
zdroj: ČTK
 
 
.

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO